Практикум соціологічного дослідження
Курс, на якому студенти 3 і 4 років навчання зможуть зробити власні дослідження у групах із фаховою підтримкою викладачів
Якісні методи-2
Курс є логічним продовженням дисципліни «Якісні методи в соціології - 1» і має на меті не лише репрезентувати студентам основні методи якісної соціології, але й надати їм можливість на практичних заняттях самим спробувати та «відчути» якісні методи в дії. У такий спосіб після проходження курсу студенти володітимуть основами практичних дослідницьких навичок, які вони зможуть самостійно розвивати далі у власній дослідницькій роботі.
Вступ до аналізу даних
Викладач : Олена Пугачова
Вступ для аналізу даних - перший із трьох курс для опанування студентами методів аналізу даних
Соціальна антропологія
Соціальна антропологія являє собою вивчення людської поведінки та мислення у їхньому соціокультурному контексті і пропонує iнтердисциплiнарну базу для дослідження взаємозв’язків між індивідом та культурою. Курс дає уявлення про соціальну антропологію як галузь антропологічного знання, що має різні траєкторії розвитку на європейському континенті та у США і Канаді. Курс включає оглядовий аналіз розвитку антропологічної теорії та методів в сучасній антропології (включене спостереження, польові роботи, етнографія тощо). Основні теми включають вивчення крос-культурної варіативності, зумовленої культурно-специфічною концептуалізацією процесів, пов’язаних із віком та дорослішанням, гендером, сексуальністю та репродуктивною діяльністю індивіда, взаємодією між особистістю та суспільством, організацією стосунків рідства, шлюбу та родинного життя, економічними та владними стосунками всередині групи, релігією, формуванням націй та етнічної само-ідентичності, міжгрупової (міжкультурної) взаємодії та культурної динаміки.
Комбіновані техніки в методологіях соціальних наук
Курс являє собою методологiчний семінар, що ознайомлює студентiв iз технологiями проведення дослiджень, які у рiзних комбiнацiях залучають якiснi та кiлькiснi методи пiд час збору, аналiзу та iнтерпретацiї даних. Фокус курсу полягає у наданні студентам знання про можливості комбінованих методів та практичні навички використання методик «змішування» та «інтеграції» даних на різних етапах власного дослідження, а також підготування до публікації матеріалів, здобутих шляхом цільового «змішування» методологій.