Основи правової системи США/Introduction to US Law
The course is designed to introduce students to fundamental aspects of US legal system and provide a general overview of certain areas of US law. The first part of the course focuses on the basic features of US legal system. It explains the concepts of federalism, separation and balance of powers with particular emphasis on the role of judiciary. Close attention is paid to the US Constitution and guarantees contained therein. In this part of the course, sources of law are discussed and the distinction is drawn between the common law and civil law legal systems. The second part of the course covers
selected issues of contract, property and tort law as well as criminal law and procedure.
The goal of the course is for students to develop a solid understanding of distinctive aspects of a common law jurisdiction. It aims to equip students with good knowledge of the basic principles underlying US legal system and ability to conduct independent research into US law, to assess law critically and identify contentious legal issues, to present their legal arguments clearly in oral and written forms.
ПІДПРИЄМНИЦЬКЕ ПРАВО
Розробник:
Хом’як О. В., старший викладач.
Основною метою навчальної дисципліни «Підприємницьке право» є підготовка бакалаврів зі спеціальності «Право» до щоденної юридичної практики у сфері ведення підприємницької діяльності та у бізнесі. Студенти повинні набути теоретичні та практичні знання у сферах права, які безпосередньо дотичні до підприємницької діяльності, необхідні для подолання щоденних викликів роботи юриста у бізнес-середовищі. Студент повинен оволодіти не лише знаннями закону, але і вміти виконувати практичні завдання, подібні тим, які будуть поставлені перед ним працедавцями або клієнтами. Викладання дисципліни передбачає формування навичок самостійної роботи із законодавчими та підзаконними актами, базами судових рішень для того, аби правник був здатен самостійно надавати фахові консультації вже з першого дня своєї майбутньої практичної діяльності.
ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО. Частина 1 весна-літо
Розробники:
Підготовлено: к.ю.н., доцент І. О. Дзера, к.ю.н., доцент Л. А. Музика, к.ю.н., доцент Т. Р. Федосєєва
Провідною метою навчальної дисципліни «Цивільне право (Загальна частина)» є підготовка бакалаврів зі спеціальності «Право» для роботи у практичній сфері. Із цієї точки зору майбутній бакалавр повинен набути фундаментальні теоретичні знання з цивільного права України, які дозволять знаходити обґрунтовані правові позиції для розв’язання практичних проблем. Окрім наведеного, викладання дисципліни передбачає формування навичок самостійної роботи з нормативним, емпіричним та теоретичним матеріалом як необхідних передумов професійної діяльності правника.
Кримінальне право (загальна частина). Семінари
Розробники:
Азаров Д. С., кандидат юридичних наук, доцент, декан факультету правничих наук;
Адміністративна відповідальність
Програма з курсу «Адміністративна відповідальність» відповідає навчальному плану підготовки бакалаврів. Курс «Адміністративна відповідальність» є необхідною складовою частиною вивчення важливого інституту публічного права, зокрема адміністративного права. Курс «Адміністративна відповідальність» розрахований на студентів 2 курсу факультету правничих наук. Він дає можливість поглиблено вивчити механізм виникнення адміністративно-правових відносин, в яких є наявність адміністративного проступку.
Адміністративна відповідальність базується на положеннях Конституції України, законів України, актів Президента та Уряду України, актів органів виконавчої влади і місцевого самоврядування. Він щільно пов’язаний із теоретичними положеннями таких суміжних юридичних наук, як теорія держави і права, конституційне право, адміністративне право, адміністративний процес, цивільне право, кримінальне право, кримінальний процес, кримінологія, трудове право та інших.
Адміністративна відповідальність надає можливість опанувати комплекс знань, умінь та навичок щодо сутності адміністративного правопорушення і відокремлення його від інших порушень правових норм; поняття адміністративної відповідальності і відмежування її від інших видів юридичної відповідальності; ознак компонентів юридичного складу адміністративного правопорушення; системи і характеристики адміністративних стягнень та специфіки їх накладення; аналізу юридичних складів окремих видів адміністративних проступків; особливостям здійснення провадження в справах про адміністративні правопорушення.
Права людини та їх захист
Права людини та їх захист (доктор юридичних наук, професор А.П.Заєць)
Метою вибіркового навчального курсу є формування у студентів-правників належного ставлення до проблематики прав людини як однієї з базових цінностей європейського суспільства, цілісного уявлення про права людини як фундаментальну гуманістичну цінність сучасного суспільства та юридичну категорію, що забезпечена судовим захистом, а також надати їм системні знання та сприяти розвитку практичних навичок використання національного та міжнародного механізмів забезпечення та захисту прав людини.
Завдання навчального курсу полягає у наданні студентам глибоких знань з філософії, теорії та історії прав людини, про зміст та обсяг основоположних прав людини, міжнародні стандарти цих прав, допустимість і підстави обмеження прав людини та національні і міжнародні механізми їх забезпечення та захисту.
Дисципліна спрямована на оволодіння навичками використовувати набуті знання у власному житті, брати активну участь у суспільних процесах, житті громадянського суспільства, у сфері приватного життя, виборі переконань, ставленні до ідеології, релігії, а також сприяти в реалізації прав іншими особами та успішно застосовувати їх у майбутній професійній діяльності.
Основне завдання курсу — оволодіння певною системою загальнотеоретичних знань про права людини, умінням працювати з міжнародними та національними джерелами з прав людини, вмінням аналізувати практику забезпечення прав людини в Україні та користуватися національними та міжнародними механізмами захисту прав людини.
Адміністративний процес
АНОТАЦІЯ
Адміністративний процес посідає особливе місце в процесі реформування суспільства, подоланні кризових явищ в економіці і соціальній сфері.
На цей інститут припадає основне навантаження щодо юридичного забезпечення адміністративної реформи, конституційних засад організації виконавчої влади, гуманізації діяльності держави, забезпечення реалізації прав юридичних і фізичних осіб.
Конституційні положення, що людина, її життя і здоров'я честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави, а також закріплення універсального права на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб потребують створення організаційно-правових механізмів реформування судової системи, правоохоронних та контрольно-наглядових органів, удосконалення норм матеріального права, створення економіко-соціальних умов, які б забезпечили вільне та ефективне користування належними людині правами і свободами.
Адміністративний процес відіграє значну роль у реалізації економічних, соціальних, політичних прав та інтересів людини. Адміністративні процесуальні норми опосередковують функціонування публічної влади в державі, оскільки предмет процесуальних галузей права є похідним від предмета правового регулювання матеріальних галузей права. Саме цим пояснюється, що матеріальне і процесуальне право пов'язані між собою і діалектично, і функціонально. Адміністративні процесуальні норми тісно пов'язані з матеріальними адміністративно-правовими нормами та матеріальними нормами інших галузей права. Адміністративні справи складають значну частину суспільних відносин у сфері публічного управління. Вони охоплюють велике коло публічно-правових відносин різних галузей права (конституційного, адміністративного, трудового, земельного, митного, податкового, господарського, житлового, соціального забезпечення, цивільного тощо) щодо розгляду і вирішення конкретної адміністративної справи.
Завдання навчального курсу “Адміністративний процес ” полягає у освоєнні майбутніми правниками комплексу знань, умінь та навичок, які необхідні для виконання ними своїх майбутніх посадових обов’язків на необхідному професійному рівні. Найважливішими завданнями курсу є надання студентам достатніх знань щодо основних категорій адміністративного процесу, його основних концепцій, засобів адміністративно-правового забезпечення прав і свобод людини, оволодіння навичками складання необхідних процесуальних документів. Студенти мають вільно орієнтуватися у діючому адміністративному законодавстві, системі і компетенції суб’єктів владних повноважень.
ПРАВНИЧІ ДОСЛІДЖЕННЯ, АНАЛІЗ ТА ПИСЬМО
Викладач курсу: Катерина Грищенко
Курс розроблено для того, щоб студенти вдосконалювали свої практичні навички з правничих досліджень, аналізу та письма.
Курс складається з практичних занять: інтерактивних лекцій та занять, присвячених роботі над письмовими завданнями.
Студенти будуть складати проекти чотирьох юридичних документів: консультативного меморандуму, адміністративного позову, конституційного подання та експертного юридичного висновку щодо законопроекту.
Протягом курсу студенти навчаться:
- добирати достатні та релевантні джерела для складання проектів юридичних документів,
- тлумачити юридичні тексти для складання проектів юридичних документів;
- будувати юридичні аргументи;
- оформлювати юридичні документи відповідно до вимог консультативного, доказового чи експертного стилю;
- чітко, зрозуміло та грамотно викладати текст юридичних документів.
Кожен студент отримуватиме письмовий коментар від викладача щодо кожного проекту документа, який він чи вона готуватимуть під час курсу. Під час занять студенти працюватимуть над власними помилками та оцінюватимуть роботи своїх колег.