Перейти до головного вмісту

KMADistEdu

Українська ‎(uk)‎
Українська ‎(uk)‎ English ‎(en)‎
  • Список курсів

Додаткові ресурси

  • Центр електронної освіти
  • Офіційний сайт НаУКМА
  • Інструкції ЦЕО
Потрібна допомога?
Підтримка
Вхід
  1. На головну
  2. Курси
  3. Факультет гуманітарних наук
  4. Магістерська програма 2-й рік

Магістерська програма 2-й рік

  • 1 (current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • » Далі

Методологічний практикум з історії для магістрів 2 р. н. (весняний семестр)

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Польська мова (магістри) 2 семестр

Викладач: Катерина Близнюк

2 семестр стартового курсу із вивчення польської мови (від 0 до рівня А1/А2)

Розрахований на студентів, які досі не вчили польської, або тих, хто встиг її забути чи має фрагментарні знання. 

Метою курсу є засвоєння студентами польської мови як засобу комунікації з урахуванням важливих мовних і позамовних фактів, пов’язаних із Польщею. До завдань курсу належать: ознайомлення студентів із фонетикою, графікою, орфоепією, граматикою та лексикою польської мови; вироблення навичок читання й слухання неадаптованих текстів; орієнтація у професійній термінології та науковій лексиці; напрацювання вмінь писання, читання і говоріння.

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Комунікативна культура в ранньомодерній Європі

Григор’єва Тетяна
Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Вступ до літературної антропології (для філософів)

Викладач: к.ф.н., доц. Козловський В.П.

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Проблема автентичності культурно - історичної інтерпретації. Вибірковий.

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Кваліфікаційна робота МП-2 ФГН, кафедра культурології 2 рік навчання (2-3 семестр)

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Мовні контакти

Викладач: к.ф.н , доцент Непоп-Айдачич Лідія Василівна

Дисципліна «Мовні контакти» передбачає вивчення типів мовного контактування та явищ інтерференції. Особлива увага приділяється різновидам лексичної й семантичної міжмовної взаємодії, процесам адаптації. Студенти опанують теоретичні знання й здобудуть практичні вміння вивчення контактів близькоспоріднених, а також неспоріднених мов, дослідження особливостей явищ багатомовності, зрозуміють специфіку процесів інтерференції на різних мовних рівнях, а також навчаться аналізувати окремі випадки їх реалізації на конкретних прикладах.

Непоп-Айдачич Лідія
Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Практика науково-дослідна (МП Філософія)

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

ЕТНОКУЛЬТУРНІ ПРОЦЕСИ ЗА ДОБИ ПАЛЕОМЕТАЛУ

Викладач: Отрощенко В. В., д. і. н., професор

Передбачає знайомство з етнокультурними процесами, які мали місце за часів енеоліту та доби бронзи а також зі здобутками первісного мистецтва на теренах України – підґрунтям сучасної української культури.

Білинський Олег Олегович
Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

035.01 Філологія (українська мова та література); ОНП "Теорія, історія літератури та компаративістика". Магістерська робота

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Актуальні проблеми сучасного літературознавства

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

АРАМЕЙСЬКА МОВА

Укладач: Хамрай О.О., доктор філологічних наук, доцент

Вивчення арамейської мови як дисципліни за вибором має сприяти підвищенню професійної підготовки студентів-істориків, особливо тих, хто обирає як спеціалізацію біблійні студії, історію раннього християнства або юдаїку. Курс охоплює основи граматики і синтаксису західно-арамейських діалектів Ахеменідської (VI–IV ст. до н.е.) та після-Ахеменідського (ІІІ ст. до н.е. – ІІ ст. н.е.) періодів історії арамейської мови. Студенти, що опановуватимуть пропонований курс, матимуть змогу працювати з оригінальними текстами Біблії (її арамейською частиною), а також юдейськими та християнськими текстами, написаними цією мовою. Курс арамейської мови має зв’язки з такими дисциплінами як «Історія Стародавнього Сходу», «Історія християнства», «Біблійна текстологія» тощо.

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Археологія та давня історія України. Кваліфікаційні магістерські роботи

Кваліфікаційні магістерські роботи кафедри археології (2019-2020 р.н.)

Fedorchenko OlenaСушко АлінаФедорченко Олена
Teachers
  • Fedorchenko OlenaFedorchenko Olena
  • Сушко АлінаСушко Аліна
  • Федорченко ОленаФедорченко Олена
Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

АРХІТЕКТУРА МІСТА ЯК ТЕКСТ

Укладач: Довга Лариса Михайлівна, доктор філософських наук, доцент

Мета і завдання навчального курсу: Курс пропонує ознайомити студентів із такими культурними феноменами, як архітектура та містобудування, естетичними та соціокультурними принципами їх формування. Завдання курсу полягає у тому, щоби представити студентам основні поняття та принципи архітектури (що таке архітектура, поняття ордеру і стилю, принципи формотворення та сприйняття архітектурних об’єктів), сучасні проблеми містобудування (суспільними, функціональними й естетичними концепціями планування міст і створення архітектурних ансамблів), а також окремі архітектурні напрями ХХ ст.

Довга Лариса
Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Біблійна археологія

Укладач: Бубенок Олег Борисович, доктор історичних наук, професор

Курс присвячено реконструкції подій на основі пам’яток матеріальної культури, що дають уявлення про обставини виникнення Біблії та достовірность подій, описаних в ній. Мета курсу – надати студентам інформацію про Біблію як про історичне джерело, яке у багатьох випадках підтверджується результатами археологічних розкопок. Буде акцентовано увагу на специфічності цих археологічних досліджень. Чимало уваги буде зосереджено на історії дослідженнь біблійних пам’яток, починаючи вже з часів пізньої Античності і закінчуючи новітніми дослідженнями початку ХХІ ст. Передбачається вивчення двох напрямів біблійної археології – загальної та палестинської. Перша частина має дати студентам відомості про розвиток не лише єврейського народу, а й народів, з якими стародавні євреї контактували. Друга ж частина торкатиметься особливостей матеріальної культури євреїв в Палестині. Як наслідок цього, студенти мають знати, що думає сучасна наука про достовірність подій, описаних в Біблії. Це стосується знать про походження міфу про Всесвітній Потоп, про Сад Едема, про походження стародавніх євреїв, про перші міста Ханаану, про навалу філістимлян, про місцезнаходження Першого і Другого храмів, тощо. Передбачаються як аудиторні лекційні та семінарські заняття, так і самостійна робота студентів. Вивчення курсу передбачає не тільки лекції (16 годин), але й семінарські заняття (12 годин) та самостійну роботу студентів (62 години). Окрім того, заплановано використання великого обсягу візуальних матеріалів, включаючи слайди та фільми.

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

БІБЛІЙНА ТЕКСТОЛОГІЯ

Укладач - Хамрай О. О., д.ф.н., доцент кафедри історії

Курс знайомить студентів маґістеріуму з дослідницькими підходами до текстології Старого Заповіту, тобто корпусу текстів, комплексу джерел, документів і досліджень, що склалися у результаті більш ніж двотисячолітнього побутування біблійних текстів у різних конфесійних традиціях, насамперед, в юдаїзмі.

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Бюрократичний апарат Російської імперії

Шандра Валентина Степанівна, д. і. наук, професор

Мета і завдання навчального курсу. З’ясувати в науково-дослідницькому процесі проблеми функціонування системи влади, з її складовими – державними інституціями, чиновниками всіх категорій, а також управлінськими процедурами. Висвітлити основні етапи формування управління в Російській імперії, створення та діяльність вищих, центральних та місцевих органів влади. Приділити увагу оптимізації і раціоналізації управління на основі принципів камералізму і самоврядування. Виявити специфіку формування бюрократії в національних регіонах імперії, зокрема й в Україні, для чого детально розглядаються чисельність, етнічне походження, освітній рівень, професійні та моральні якості бюрократії. Студенти опанують найновішу вітчизняну й зарубіжну історіографію з проблематики, отримають ґрунтовні теоретичні й методологічні знання, необхідні дослідникові новітньої історії.

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Гендерний дискурс українського модернізму

Викладач - доктор філологічних наук, проф. Віра Агеєва

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

Демократизація Центрально-Східної Європи

Укладач:Бажан О.Г., К.І.Н., ДОЦ.

Мета й завдання курсу: Програма курсу “Демократизація Центрально-Східної Європи” має за мету дати оцінку тим складним суспільно-політичним та економічним перетворенням, які відбувалися у країнах Центральної та Південно-Східної Європи від часів Другої світової війни до кінця ХХ століття. Структура і зміст курсу дають можливість розглянути причини встановлення тоталітарних систем на Сході Європи, на основі порівняльно-історичних досліджень проаналізувати подібність та відмінність політичних режимів СРСР та соціалістичних країн ЦПСЄ, розкрити суть суспільно-політичних криз, які мали місце в країнах регіону в 1950-1980 роки, ознайомитись з боротьбою проти тоталітарної системи в країнах "комуністичного блоку" в зазначений період.

Курс спрямований на формування уявлень у студентів про специфіку функціонування радянської тоталітарної держави, шляхи побудови на пострадянському просторі громадянського суспільства, а також дає можливість синхронізувати основні події політичної України з процесами, що відбувались у Східній Європі протягом останніх шести десятиріч.

Магістерська програма 2-й рік
Переглянути

ДОБА ПРОСВІТНИЦТВА:НАРОДЖЕННЯ МОДЕРНИХ ІДЕЙ І ПРАКТИК

Укладач: Диса К.Л.К.І.Н., ДОЦ.

Мета і завдання навчального курсу. Ознайомити студентів зі змінами, що відбувалися в історіографічних інтерпретаціях Просвітництва від кінця XVIII ст. до сьогодення, продемонструвати розмаїття інтелектуальних і соціальних проявів і відгуків на Просвітництво.

Диса Катерина
Магістерська програма 2-й рік
Переглянути
  • 1 (current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • » Далі

KMADistEdu

KMADistEdu

  • На головну

Додаткові ресурси


Центр електронної освіти

Офіційний сайт НаУКМА

  • Національний університет «Києво-Могилянська академія»
KMADistEduВсі права на розміщені на платформі DistEdu матеріали захищені. У разі цитування, копіювання або іншого використання розміщених на платформі DistEdu матеріалів, посилання на цей сайт обов'язкове. Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без дозволу НаУКМА заборонено.
Отримайте мобільний додаток