Управління змінами в охороні здоров'я
Даний курс покликаний сформувати у студентів (майбутніх управлінців сфери охорони здоров’я) системи знань з теорії та методології управління змінами (УЗ); принципів побудови та функціонування систем управління змінами як в цілому, так і у сфері охорони здоров’я зокрема; формування системного мислення та комплексу системних знань і вмінь щодо розуміння необхідності змін та управління змінами у стратегічному розвитку сучасних організацій охорони здоров’я, принципів та методів управління опором змінам; опанування практичними навичками управління індивідуальними, груповими та організаційними змінами; вмінь розробляти рекомендації щодо управління структурними змінами, зниження опору змінам; опанування принципами успішних змін корпоративної культури та підходів до управління змінами щодо діяльності організацій охорони здоров’я із використанням інструментарію інформаційних технологій та практичних методів реалізації моделей організаційних змін.
Комунікація в охороні здоров'я
Цей курс має на меті познайомити студентів з широким полем використання принципів науки і практики комунікації в охороні здоров’я. У рамках цього курсу студенти матимуть змогу розробити та практикувати навички головних теоретичних та методологічних принципів розробки, впровадження та оцінки втручань спрямованих на прийняття здорової поведінки, впливу культури та інших факторів на розуміння здоров’я, комунікації для зміни політик та міжособистісної комунікації в системі охорони здоров’я. Ми розглянемо різні теоретичні підходи до розуміння та зміни поведінки, до розробки втручань, а також інструменти розробки, впровадження та оцінки таких втручань та комунікації для зміни політик. Невід’ємною частиною цього курсу є практичні завдання. Використання різних каналів комунікації не є першочерговим фокусом цього курсу, але буде розглянуто у рамках розробки та впровадження втручань.
Економічне оцінювання втручань в охорону здоров'я
Метою цього курсу є познайомити фахівців у галузі менеджменту в охороні здоров’я з методологією економічного оцінювання будь-яких технологій в охороні здоров’я (програм сприяння здоров’ю, скринінгових програм, діагностичних тестів, медичних препаратів тощо). Це дозволяє планувати та проводити економічне оцінювання, а також, на основі аналізу отриманих результатів, приймати найкращі рішення щодо розміщення обмежених ресурсів не тільки в клінічно ефективні, а також в економічно ефективні технології. Така діяльність може здійснюватися як на рівні оцінювання національних та регіональних програм, так і на рівні медичного закладу.
Епідеміологія
Анотація дисципліни
Метою цього курсу є познайомити майбутніх менеджерів у галузі охорони здоров’я з «західною епідеміологією» −− наукою про дослідження поширеності, тенденцій і фактори, що сприяють або запобігають виникненню захворювань або інших станів здоров’я, та контроль їх. Основний акцент курсу є на опануванні методології дослідження перерахованих вище явищ, для подальшого грамотного і самостійного пошуку, критичної оцінки та використання доказової бази (результатів досліджень) у галузі охорони здоров’я.
Мета вивчення дисципліни
Цей курс переслідує три мети. Ми очікуємо, що ті, хто прослухають курс, (1) зможуть орієнтуватися у базових термінах і поняттях епідеміології; (2) вмітимуть користуватися та критично оцінювати опубліковані дані / результати досліджень у галузі охорони здоров’я; (3) будуть керуватися при прийнятті рішень як фахівці охорони здоров’я наявною доказовою базою.
Clinical trials and pharmaceutical management
The purpose of the course is to develop the ability of systematic thinking in assessing the level of evidence-based medicine; developing knowledge and skills in planning and conducting randomized clinical trials.