Інтернет речей (IoT)

«Інтернет речей» (ІоТ)

Факультет інформатики

Бакалаврська програма, вибіркова дисципліна, 3 та 4 курс, 2 семестр

Анотація

Курс спрямований на вивчення методів та засобів розробки сучасних проектів «Інтернет речей», які дозволяють керувати різноманітними пристроями без втручання людей чим створюють для них зручності при використанні різноманітними речами. ІоТ-технології створюють користувачам комфортні умови, полегшують виконання дій та можуть звільнити людей не тільки від рутинних, одноманітних дій, а й дій, які потребують досвіду та/або розумового напруження під час роботи або дозвілля.

Під час опанування дисципліни студенти знайомляться з різноманітними технічними засобами ІоТ: давачами, «виконавцями», засобами зв’язку, мікросхемами ідентифікації, мікроконтролерами тощо.

Студенти отримують практичні завдання з розробки індивідуальних ІоТ-проектів. Під час виконання завдань студенти набувають досвіду підключення давачів та «виконавців» до мікроконтролерів за допомогою засобів з’єднання технічних компонент. Для отримання даних з давачів та керування роботою «виконавців», студенти знайомляться з методами «прошивки» та дистанційної «перепрошивки» мікроконтролерів.

Крім зазначеного, студенти опановують застосування засобів штучного інтелекту задля надавання ІоТ-проектам ознак «справжньої розумності». Зокрема, на підставі машинного навчання ІоТ-проекти окремих студентів можуть навчатися та/або самонавчатися.

Також студенти знайомляться з інструментами розробки програмного забезпечення ІоТ-проектів, зокрема, з засобом візуальним програмування мікроконтролерів «Фрактал».

               Викладач                                                                                                к.ф.-м.н. Ю.О.Ющенко

Юрій Ющенко